מה צריך לדעת לגבי צמיגי קורקינט חשמלי

חלק מהותי באיכות הנסיעה

כלי רכיבה חשמליים מציגים מכלול של אלמנטים שמרכיבים בסופו של דבר את המוצר הסופי. רבים מאלו שמבקשים להצטייד בכלי דו גלגלי איכותי שממונע חשמלית, כבר מבינים שלא מדובר על רכישה שמבוצעת בתוך מספר שניות, אלא בכזו שכרוכה בהכרת מושגים שונים, זיהוי של נתונים חשובים וגם בדיקה של חלקים שונים, כמו למשל הצמיגים של כל קורקינט חשמלי שמוצע למכירה לציבור הרוכבים.

נראה כי הדבר הראשון שבולט לעיניהם של המתעניינים בקורקינטים כאלו הוא גודלם של הצמיגים. הגודל הנפוץ בישראל עומד על בין 5 אינץ' לבין 10 אינץ', כשלעתים גם מוצעים דגמים עם צמיגים גדולים אף יותר. ככל שהצמיג גדול יותר, הוא יוצר יציבות יותר גבוהה, וכמובן שהוא גם יכול להתמודד טוב יותר עם תנאי דרך מאתגרים, כמו למשל דרכים שבהן יש בורות קטנים או דרכים משובשות בחלקים שונים של הישוב בו נוסעים.

אלו צמיגים ניתן למצוא בארץ

מעבר לגודל הנפוץ של הצמיגים בארץ, חשוב גם לדעת אלו סוגים של צמיגים משווקים היום בישראל. היום, קורקינט חשמלי יכול להגיע עם צמיגי אוויר או עם צמיגי גומי מלא, שלכל אחד מהם היתרונות והחסרונות שלו. אך היכרות עם שני סוגי צמיגים אלו, והזיהוי של ההבדלים ביניהם מאפשר לכל רוכב להחליט בצורה אישית איזה מהם מתאים לו. כך מגדילים את הסיכוי ליהנות מקורקינט מצוין מכל הבחינות.

כשאנו מדברים על צמיגים שעשויים מגומי מלא, אנו מדברים על חלק בקורקינט שמסייע לרוכב להתמודד מצוין עם פנצ'רים (תקרים). בנוסף, צמיגים כאלו מציעים נסיעה פחות רכה, אם נגדיר זאת כך, מאחר ושטחים רטובים או מרוצפי אבן הם פחות יעילים. לגבי צמיגי האוויר, הרי שהם מגיעים לרוב עם פנימית, הם מוסיפים יציבות, הם מגדילים את היכולת לרכיבה נעימה נטולת קפיצות למשל, אך פנצ'רים הם לא דבר שהם מצליחים להתמודד איתו היטב. למרות שצמיגים גדולים יותר יכולים להיות עבים מעט יותר מצמיגים קטנים. לקוחות שיש להם קורקינטים עם צמיגי 10 אינץ מתלוננים פחות על פנצ'רים מלקוחות שיש להם קורקינט שיאומי עם צמיגי 8.5 אינץ.

הרצון של החברות להציג צמיג מצוין

נושא הצמיגים זוכה לתשומת לב רבה מצדן של יצרניות איכותיות בשוק הגדול כל כך של קורקינטים חשמליים. היצרניות האיכותיות מזהות את ההתעניינות של הרוכבים, שמבקשים לעצמם נסיעה  נוחה כמה שיותר מכל בחינה שהיא. כך נעשית עבודה רצינית בכל הקשור ליצירת היצע איכותי של צמיגים שיהיו חלק מכל קורקינט חשמלי איכותי המוצע למכירה. בל נשכח שצמיג איכותי יוצר עוד יתרון לדגם מסוים שמוצג לציבור.

מתוך הבנה זו של היצרניות, הרצון להמשיך ולפתח צמיגים בעלי יתרונות מהותיים הוא ברור, מאחר והרוכשים הפוטנציאליים של הקורקינטים הופכים לחכמים ולמחושבים יותר משנה לשנה. כך, כשהתחרות על מכירה של כל קורקינט חשמלי רק הולכת וגדלה, קל להבין מדוע אפשרי היום למצוא כלים עם צמיגים איכותיים, בין אם הם צמיגי אוויר ובין אם הם כאלה שעשויים מגומי, וכיצד בעתיד כנראה שיפותחו צמיגים חכמים, ייחודיים ואיכותיים יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *