טרייד אין או מכירה בשוק הפרטי

האופניים החשמליים הם חלק מחייהם של רבים כבר מספר לא מבוטל של שנים. מאחר והדגמים הופכים ונהייה חדישים ומתקדמים יותר, ומאחר ועייפות החומר או קנייה לא נכונה של דגם מסוים הביאו לכך שהאופניים לא ממש משרתים היטב את בעליהם, מגיע הרגע שיש כאלו שחושבים על קנייה של חדשים. בינתיים חשוב להכיר את האפשרויות הקיימות היום כדי לדעת האם כדאי למכור את האופניים הקיימים בשוק הפרטי או לבצע מהלך של טרייד אין.

מכירת אופניים חשמליים בשוק הפרטי

כמו כמעט כל פריט שיש לנו בבית, גם אופניים חשמליים הם פריט שאנו יכולים למכור לכל דורש. היום אנו כמובן נעזרים ברשת האינטרנט, ומציעים למכירה אופניים ופריטים רבים אחרים דרך מודעות באתרים שונים, שחלקם מוכרים יותר וחלקם פחות, וברשתות החברתיות השונות. כל אחד יכול לבחור לעצמו את הדרך ואת המקום שמתאימים לו, כשיש כאלו שיעדיפו מודעה בלוח יד שניה גדול ואחרים יסתפקו בהעלאת פוסט ברשת חברתית.

יתרונות

ניגע ביתרונות של מכירה מעין זו עבור מי שרוצה להיפטר מהאופניים החשמליים שלו מכל סיבה שהיא. מכירה כזו מאפשרת לכל אחד לדרוש איזה סכום שהוא רוצה, מתוך תקווה שיגיע האדם שהמחיר נראה לו, וגם אם יהיה משא ומתן קטן על המחיר הסופי, עדיין העסקה יכולה לספק מאוד את המוכר. לגבי ההשוואה למהלך של טרייד אין לאופניים חשמליים, הרי שלרוב מדובר בעסקה שבה המוכר יקבל יותר כסף מקונה פרטי מאשר מעסק שמציע טרייד אין.

חסרונות

יחד עם היכולת לקבל סכום כסף נאה על מכירת אופניים חשמליים לאדם פרטי, חשוב להכיר גם את החסרונות שבצעד זה:

  • מכירת אופניים חשמליים מציגה היום שוק שעמוס בכלים למכירה, ובכך הוא מקשה על המוכר לבלוט אל מול מוכרים רבים אחרים.
  • זמן ההתעסקות הכולל מרגע הצעת האופניים למכירה ועד למכירתם בפועל יכול להיות ארוך.
  • מענה לטלפונים של אנשים לא רציניים יכול גם הוא להיות מתיש עבור כל אדם עסוק.
  • תיאום פגישות עם אנשים שלעתים לא מגיעים לבסוף, או שהם מגיעים, בודקים את האופניים זמן רב ולא סוגרים עסקה, גם הם דברים בעייתיים מבחינת זמן, אנרגיה וסבלנות.
  • גם ההקפדה הנדרשת על הקפצת מודעה בלוח יד שניה או על הקפצת פוסט ברשת חברתית, בגלל שהיא לא זכתה לתשומת לב ואחרות שפורסמו עקפו אותה, דורשת זמן.

אפשרות הטרייד אין על אופניים חשמליים

יפה לראות כיצד גופים שונים מציעים מהלך של טרייד אין לאופניים חשמליים כחלק מהבנה שאם זה עובד בתחום הרכב הממונע זה יכול לעבוד גם בכלי רכיבה חשמליים. מדובר בצעד פשוט שבו חנות אופניים תעניק זיכוי ברכישת אופניים חדשים למי שמביא איתו אופניים ישנים במצב שמתאים לחנות לקבל אותם.

יתרונות

להבדיל ממכירה בצורה פרטית ועצמאית, כאן מדובר על חיסכון עצום בזמן, בכאב ראש, בהתעסקות עם דברים שונים ובאנרגיה של המוכר. אם גם מוצאים חנות רצינית ומביאים אליה אופניים חשמליים במצב סביר ומעלה, ניתן לעתים לקבל מחיר טוב על הישן ולצאת עם אופניים חדשים שנקנו בהוצאה כספית כבדה הרבה פחות.

חסרונות

כאן אנו חוזרים שוב ליכולת של המוכר להציע כל מחיר שעולה בראשו כשהוא מנסה למכור את האופניים דרך לוח יד שניה או רשת חברתית למשל. הכוונה היא לכך שלעתים מדובר על דגם מתקדם של אופניים חשמליים שמישהו רוצה למכור במחיר גבוה יחסית, ואת המחיר הזה הוא לא יקבל בחנות שעושה טרייד אין. כל אחד צריך לעשות את החשבון שלו לגבי מכירת אופניים חשמליים או טרייד אין עליהם, ומגוון היתרונות האמיתיים לגבי אפשרות הטרייד אין בהחלט ידגיש שמדובר במהלך חיובי עבור רבים שאין להם דגם מיוחד של אופניים או שהם יודעים שיתקשו לקבל מחיר טוב אם ימכרו אותם בשוק הפרטי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *